Author: martin

Kytara pro Jennifer Batten

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Jennifer Batten je už dlouho mezi mými nejoblíbenějšími muzikanty. Nechme stranou její účinkování po boku Michaela Jacksona, které samo o sobě jistě naznačuje její hráčské kvality a podívejme se na její sólovou tvorbu. Doposud vydala tři alba. První – Above, Below and Beyond z roku 1992, druhé pod hlavičkou Jennifer Batten’s Tribal Rage s názvem Momentum z roku 1997 a třetí – Whatever z roku 2007. Její muzika je pestrá, někdy divoká, někdy klidná ale nikdy sereotypní a rozhodně ne nudná.

 

 

Naprostý vrchol ale je její spolupráce s Jeffem Beckem. Podívejte se na video, komentáře netřeba 🙂

 

 

Ve chvíli, kdy jsem se dozveděl, že tahle hvězda navštíví Českou Republiku, Bylo vymalováno – musím jí postavit kytaru.

Spojil jsem se s Maťo Mišíkem a požádal jsem ho o zpracování grafického návrhu na můj model M a z jeho pěti návrhů jsme vybrali výtězný. Tomuto návrhu jsem pak podřídil konstrukci a zpracování nástroje. Zadní strana těla není lakovaná, ale olejovaná, povrch je navíc kartáčovaný, takže na omak má příjemně hrubou strukturu. Celková specifikace nástroje následuje pod fotogalerií.

 

 

 

Tělo: Olše, tělo je z velké části duté. Vrchní strana je mořená, ručně malovaná a překrytá tenkou vrstvou matného nitro laku.
Krk: Kombinace ovangkolu (střed) a švestky (strany) laminováno dubovou dýhou, hmatník z ovangkolu.
Hlava: Třešeň, mechaniky Schaller DaVinci.
Opražcování: 1. – 15. poloha – medium jumbo, 16. – 22. poloha – vintage.
Hardware: Schaller Lockmeister – Satin chrome finish.
Snímače: VV Rails u krku a Magic Rails u kobylky a uprostřed.

Zajímavá oprava uložení Floyd Rose

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pomalu si zvykám na to, že u každého servisního zásahu na mě vykoukne nějaký kostlivec ze skříně, stejně jako v tomto případě:

 

Jak vypadá nástroj, o který se nestaráte?

Před časem jsem dostal na celkové seřízení a opravu baskytaru Ibanez SDGR. V některých polohách drnčely struny o pražce, jeden potenciometr byl ukroucený a všechny společně chrastily, jakmile se jich člověk jen dotkl. Zásadní ale bylo, že na nástroj se mnoho let jen hrálo bez jakékoli údržby nebo alespoň vyčištění při výměně strun.

Read more